دسته بندی انواع بیسیم های واکی تاکی مجاز

دسته بندی انواع بیسیم های واکی تاکی مجاز
واکی  تاکی نام یک بیسیم رادیویی قابل حمل است که هم از اندازه مناسبی برخوردار  است و هم دارای وزن سبکی می باشد. می توان به کمک واکی تاکی ها به راحتی و  بدون هیچ قطعی در ارسال و دریافت صدا با دوستان و یا مجموعه خود که در  محدوده بُرد دستگاه قرار دارند، ارتباط گرفته و با آن ها صحبت نمایید.  امروزه در بازار واکی تاکی های ایران ،این مدل از دستگاه های ارتباطی واکی  تاکی به دو گروه مجاز و غیر مجاز تقسیم می شود.در این مقاله انواع بیسیم  های واکی تاکی مجاز را از لحاظ امکانات و ویژگی های دستگاه طبقه بندی کرده  تا مشتریان عزیز ماهان تل بتوانند باتوجه به نیاز و بودجه خود بهترین  انتخاب را داشته باشند.
1-دسته بندی از نظر ابعاد  دستگاه :
یکی از  نکات مهم  در خصوص خرید بیسیم واکی تاکی توجه به ابعاد (اندازه و وزن ) آن  است زیرا باید به خوش سایز بودن برای در دست گرفتن و سهولت در حملشان توجه  لازم را داشته باشید.
دسته بندی ماهان تل از نظر وزن و ابعاد دستگاه ها :

 


2- دسته بندی از نظر طول آنتن و برد :
نکته  مهم دیگر در  انتخاب بیسیم واکی تاکی میزان بُرد آن محصول میباشد. برای  این مهم شما بایستی با در نظر داشتن نوع نیاز خود انتخاب  کنید؛ مثلا اگر  از بیسیم های واکی تاکی برای برگزاری مراسم و مجالس گوناگون استفاده می  کنید، دستگاهی با میزان بُرد 500 متر نیز می تواند برایتان کارآمد باشد.  این در حالی است که اگر قرار است در یک سفر کوهنوردی هیجان انگیز شرکت  نمایید، بایستی به سراغ خرید مدل هایی با بُرد بالاتر بروید.همچنین فراموش  نکنید که میزان بُرد لحاظ شده برای هر مدل از واکی تاکی ها در وضعیت بدون  مانع و برای محیط های باز در نظر گرفته شده است و اگر بخواهید از آنان در  محیط های بسته و شهری استفاده کنید؛ یقینا بُرد دستگاهتان کمتر و توان  ارتباطی آن ضعیف تر می شود.
طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ایران برد  بیسیمهای واکی تاکی مجاز، محدود شده و تمامی دستگاه ها طبق قانون باید توان  حداکثر 500 میلی وات(نیم وات) و فرکانس 433.0625 مگا هرتز را رعایت  نمایند.در غیر اینصورت وجوز نمیگیرند.
درجدول ذیل  برد دستگاه ها ی واکی تاکی مجاز  بر اساس تستهای میدانی و ابعاد آنتن  مشخص گردیده :


 


3- دسته بندی از نظر مقاومت بدنه :
یکی  دیگر از نکات مهم در انتخاب بیسیم های واکی تاکی خصوصا در محیط های  کارگاهی ، مقاوم بودن بدنه دستگاه در برابر ضربه و رطوبت و گرد و غبار  میباشد. توجه داشته باشید که دستگاه های محکم ابعاد بزرگتری دارند و داشتن  صفحه نمایش در هنگام ضربه یک نقطه ضعف میتواند باشد.
در جدول ذیل دستگاه ها را بر اساس مقاومت فیزیکی رتبه بندی می نماییم

 

4- ظرفیت باطری :
یک  نکته مهم در باره میزان ظرفیت باطری واکی تاکی ها این است که هرچه ظرفیت  باتری به کار رفته در بیسیم شما بالاتر باشد از آن می توانید برای زمان های  بیشتری استفاده کنید البته توجه داشته باشید که دستگاه های فاقد صفحه  نمایش و کمتر از انرژی باطری استفاده مینماییند
در این جدول از نظر کم مصرف ترین در حالت آماده بکار ، واکی تاکی های مجاز را رتبه بندی مینماییم


5- دسته بندی از نظر امکانات و آپشن های دستگاه :
یک سری از امکانات جانبی دستگاه ها نیز میتواند در انتخاب واکی تاکی مجاز نقش داشته باشد
که بستگی به نوع کاربرد و سلیقه مشتری دارد
امکاناتی مانند گارانتی -چراق قوه – صفحه نمایش – رادیو – نوع شارژر و ...
در این جدول امکانات جانبی واکی تاکی ها را نشان میدهیم


امید  واریم با مطالعه مطالب و اطلاعات ذکر شده در این مقاله بتوانید با توجه به  نیاز و بودجه مالی تان بهترین دستگاه را انتخاب نمایید. همچنین درصورت  نیاز به مشاوره و اطلاعات میتوانید با ماهان تل شماره های 09120441217 و  09120441218  تماس بگیرید.